do góry

Usługi badań i pomiarów

SEMINARIUM EMC – RELACJA

W dniu 22.05.2018 we współpracy z Würth Elektronik odbyło się Seminarium EMC. W spotkaniu udział wzięło przeszło 60 uczestników a całość była podzielona na dwie części. Pierwszą część seminarium prowadziła firma Würth Elektronik, a tematyka wystąpienia była związana z przetwornicami DC/DC i filtracją zakłóceń. Druga część seminarium dotyczyła przedstawienia tematyki badań prowadzonych w laboratorium firmy W2.

Wystąpienie firmy W2 było podzielone na trzy bloki. Na początku wystąpienia została przybliżona działalność firmy W2 oraz urządzenia pomiarowe, które znajdują się na wyposażeniu laboratorium. Zaprezentowane zostały również przykładowe pomiary z wykorzystaniem dostępnej aparatury pomiarowej. Następnie został przedstawiony skaner EMC którym dysponuje firma W2.

Druga część wystąpienia dotyczyła case study, w którym do lokalizacji źródła zaburzeń wykorzystano skaner EMC. Następnie w sposób analityczny został dobrany tłumik RC. Największym zainteresowaniem cieszył się blok III, w którym w sposób praktyczny przedstawiono metodologię pomiaru z wykorzystaniem skanera EMC. W tej części przy użyciu skanera dokonano pomiaru obwodów drukowanych, które dostarczyli uczestnicy seminarium. Była to świetna okazja do przebadania prototypu płytki drukowanej pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej. Po zlokalizowaniu źródła zaburzeń oraz jego amplitudy przedstawiciele firmy Würth Elektronik służyli pomocą w zakresie doboru odpowiednich elementów, które miały za zadanie ograniczenie amplitudy występujących nieprawidłowości.

Podkreślić należy fakt, że seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wśród uczestników znalazło się wielu projektantów oraz konstruktorów z czołowych firm regionu. Dobra frekwencja podkreśla zapotrzebowanie na tego typu usługi w regionie. Specjalistyczny sprzęt dostępny w laboratorium W2 umożliwia pomiar wielu wielkości fizycznych, które wpływają na prawidłowe działanie prototypu obwodu drukowanego. Warto zauważyć, że w laboratorium W2 dostępne są również próbki elementów dostarczanych przez firmę Würth Elektronik co umożliwia dokonywanie zmian w prototypie oraz ponowne przebadanie płytki po dokonaniu modyfikacji.

Seminarium w imieniu firmy W2 poprowadził Patryk Barański, który jest w firmie specjalistą ds. pomiarów. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: laboratorium@w2.bydgoszcz.pl lub patryk.baranski@w2.com.pl. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt.

 

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy do kontaktu!

w2 - Światło i dźwięk dla bezpieczeństwa © 2015.